AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o.

Vážení zaměstnanci AXA Assistance,

že život je složitý a dovede člověka zaskočit nemusím ani psát. Ostatně to musíte vědět nejlépe. Pomoc lidem v obtížných situacích je vaším denním chlebem. Možná že to je důvod, proč máte takové pochopení pro starosti druhých, proto snad, jak jsme se dozvěděli, dokázala stokoruna vyvolat mezi zaměstnanci sbírku a být zhodnocena do statisíců. A proto a jenom vaší zásluhou, má naše Anežka fenku AXA, která jí pomáhá, která ji léčí, která je jí přítelkyní a kterou si zamilovala na první ohled. Za to Vám všem upřímně a z celého srdce, jako máma děkuji.

Naše 6-ti letá dcera Anežka trpí nevyléčitelnou nemocí - svalovou dystrofií s nedostatkem merosinu. Jedná se o mírně progresivní onemocnění svalů, které je vrozené. Anežka, bohužel, nechodí, nestojí, neleze, sedí, sama se neposadí, ani nelehne, špatně drží hlavičku, ale po bytě se zatím dokáže sama pohybovat tzv. šoupáním po zadečku. Mimo domov je odkázána na mechanický invalidní vozík s naším doprovodem, protože nemá sílu sama točit koly. Po mentální stránce je velice šikovné a bystré děvče bez postižení. Když sedí nikdo na ni postižení nepoznává.

Protože Anežka miluje zvířátka, má jich doma mnoho: suchozemská želva, morče, zakrslý králík, veverka, korela a rybičky. Ale jejím největším snem byl domácí pejsek, který by byl její největší kamarád. Anežka je již ve věku, kdy si svůj handicap uvědomuje a často ji trápí, že nemůže dělat vše, co zdravé děti. Na internetu jsme našli stránky o asistenčních psech, kteří nejsou jen společníky, ale i výborně vycvičenými pomocníky. Sdružení Pes pomůže a vaše společnost AXA-assistance pomohla Anežce velký sen splnit a jsme za to moc vděčni. Pan cvičitel ze sdružení Pes pomůže nám Axu přivezl 7.5.2007 a pár dnů nás učil, jak s Axou pracovat. Toto zvykání a sžívání trvá prý několik měsíců, ale myslím, že to máme za sebou a Axa je už opravdu Anežčina.

AXA je moc šikovná a učenlivá, všichni ji milujeme. Doma se od Anežky nehne a poslouchá ji na slovo. Axa umí podat veškeré předměty, které Anežce upadnou na zem (mobilní telefon, klíče, tužku, hračky apod.), otevírá dveře, sundá Anežce některé části oblečení a je velice poslušná. A samozřejmě si spolu hrají. Před rehabilitačním cvičení využíváme canisterapii, což je polohování a kontakt cvičeného psa s člověkem. Anežka vnímá tělesné teplo a energii psa, čímž dochází k uvolnění svalů. I takhle pomáhá AXA naší dceři. AXA mimo domov sice více poslouchá nás rodiče, protože my jsme ten doprovod u vozíku a Anežka je přece jen šestileté dítě, ale nikomu z nás to nevadí. Všichni jsme spokojeni. A až bude Anežka starší a bude mít elektrický vozík, tak bude situace jiná. Na to si ale ještě chvilku musíme počkat. Ještě jednou vaší společnosti a hlavně všem zaměstnancům za Anežku moc děkujeme a těšíme se na shledání. I když máme trochu obavy, jak Axa a Anežka spolu překonají trému před tolika lidmi. Ale budeme se snažit ze všech sil, aby vše dopadlo na výbornou. Přikládáme fotografie Axy a Anežky.

Na shledání se těší

Sztwiertniovi i s Anežkou a fenou AXAPes pomůže © All Rights Reserved
<